Horyzontalne przewierty sterowane

Przewierty sterowane

Nasza profesjonalna oferta usługowa obejmuje przewierty sterowane horyzontalne, które wykonujemy w Krakowie i okolicach. Usługi w tym zakresie świadczymy, na potrzeby wszystkich klientów. Kierujemy je do osób indywidualnych, przedsiębiorstw realizujących projekty budowlane na dużą skalę, a nawet instytucji publicznych odpowiedzialnych za przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych inwestycji drogowych, infrastrukturalnych lub innego rodzaju. W każdym z tych przypadków technologia, którą się posługujemy, gwarantuje bardzo precyzyjne wykonanie otworu. Dlaczego warto z niej skorzystać i zaufać w tym zakresie naszej firmie?

Czym są sterowane przewierty horyzontalne

Na czym dokładnie polegają sterowane przewierty horyzontalne (z ang. HDD - Horizontal Directional Drilling)? Zalicza się je do metod bezwykopowych, a ich celem jest wykonywanie otworów kierunkowych, np. w celu ułożenia rur, montażu instalacji czy z myślą o innych pracach w gruncie i pod ziemią. To nowoczesna technologia, która wyróżnia się doskonałą precyzją – powstające z jej wykorzystaniem otwory są wyjątkowo dokładne z uwagi na zastosowanie zaawansowanych mechanizmów pomiarowych i urządzeń sterujących.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwala na tworzenie sterowanych przewiertów horyzontalnych w każdych warunkach. To doskonały sposób na przeprowadzanie prac podziemnych w miejscach, w których standardowy sprzęt budowlany wykorzystywany do wykopów nie znajduje zastosowania z powodu np. gabarytów czy generowanego hałasu. Zdarza się tak np. w ciasnych przestrzeniach, centrach miast, na obszarach cennych przyrodniczo czy terenach z już istniejącymi instalacjami. Z uwagi na swoje właściwości technologia HDD jest szczególnie przydatna w miejscach mocno zurbanizowanych.

Korzyści z zastosowania sterowanych przewiertów horyzontalnych

Co powoduje, że sterowane przewierty horyzontalne mogą być używane tam, gdzie tradycyjne maszyny nie mają racji bytu, czyli np. na ruchliwych skrzyżowaniach czy intensywnie uczęszczanych placach, których w Krakowie jest wiele? Kluczowym aspektem jest niezrównana precyzja tej technologii, której efekty idealnie pokrywają się ze wstępnymi założeniami i planami. Wynika to z faktu, że maszyny realizujące otwory kierunkowe są kontrolowane komputerowo, co eliminuje ryzyko pomyłki i błędu, szczególnie jeśli obsługują je doświadczeni operatorzy, a tylko tacy znajdują się w naszym zespole.

Z uwagi na dokładność działania sterowane horyzontalne przewierty zapewniają maksymalną oszczędność materiałów – obróbce podlegają bowiem wyłącznie te zasoby, które są przedmiotem prowadzonych czynności. Ten aspekt decyduje także o optymalizacji procesu wykonywania otworów kierunkowych, którzy przebiega w sposób wysoce efektywny. Precyzja oferowanej przez naszą firmę technologii skraca czas wstępnych prac budowlanych, co wprost przekłada się na ich wydajność.

Świadczone przez naszą firmę usługi obejmujące metodę HDD to wyjątkowe ekonomiczne, ale też ekologiczne rozwiązanie. Decyduje o tym jej minimalna inwazyjność, bardzo ograniczony wpływ na otoczenie. Przygotowywanie otworów w sposób bezwykopowy wiąże się z niewielką ingerencją w otaczającą przestrzeń, co dodatkowo przekłada się na oszczędność czasu i środków finansowych, które normalnie należałoby poświęcić, na przywrócenie jej do pierwotnego stanu. Przyjazność środowisku sterowanych przewiertów horyzontalnych to zasługa także bardzo cichej pracy maszyn wykorzystywanych do ich wykonywania.

Najważniejsze zalety technologii HDD:
• precyzja,
• cicha praca,
• oszczędność materiałów,
• minimalny wpływ na otoczenie,
• szybkość działania,
• mocno ograniczona emisja hałasu i zabrudzeń,
• możliwość wykonywania otworów na obszarach silnie zurbanizowanych i cennych przyrodniczo.

Zapraszamy do współpracy bez względu na to, gdzie i jakiego rodzaju sterowane przewierty horyzontalne mają zostać wykonane. Pozostajemy do dyspozycji klientów z Krakowa i okolic, którzy poszukują sprawnej, profesjonalnej i doświadczonej ekipy wykonującej odwierty kierunkowe.